O Nas

Na przełomie 2016/2017 roku w Zakładzie Pomiarów i Systemów Sterowania na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej powstało nowe Studenckie Koło Naukowe "Fusion". Nazwa koła nie jest przypadkowa, ponieważ organizacja powstała w wyniku połączenia trzech istniejących do tej pory Studenckich Kół Naukowych: Modus, Encoder i Spektrum.

Działalność SKN Fusion obejmuje przede wszystkim zagadnienia związane z:

• systemami pomiarowymi,
  • systemami wizyjnymi,
  • robotyką,
  • sterownikami PLC,
  • mikrokontrolerami,
  • systemami sterowania
  • cyfrowym przetwarzaniem sygnałów.

Jednym z głównych celów Studenckiego Koła Naukowego "Fusion" jest popularyzacja wiedzy z powyższych dziedzin naukowy jak również wspieranie członków koła w samorozwoju i poszerzaniu zainteresowań. W tym celu w ciągu roku akademickiego członkowie SKN Fusion organizuje szkolenia dla członków koła obejmujące m.in. tematykę programowania w graficznym środowisku LabVIEW, oprogramowania sterowników PLC oraz praktycznego tworzenia elektroniki.